44.jpg

بنابر اعلام نایب رییس شورای اسلامی شهر قرق، احیای پارک جنگلی قرق و نهالستان قرق جزو مطالبات استاندار محترم است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری قرق، منصور بارانی با ذکر این مطلب افزود: پارک جنگلی قرق با مساحتی بالغ بر 650 هکتار بعد از پارک ملی گلستان بزرگترین پارک جنگلی و مجموعه تفرجگاهی استان محسوب شده و هرساله مسافران و گردشگران بسیاری از مواهب آن بهره می‌برند. این درحالی است که بزرگترین زیستگاه مارال ایرانی در این پارک قرار دارد.

به گفته وی، از سوی دیگر، در ضلع شمالی این پارک، نهالستان فدک به عنوان بزرگترین نهالستان استان و یکی از بزرگترین نهالستان‌های کشور با قابلیت تولید سالانه ۵ میلیون نهال وجود دارد.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: احیای این دو ظرفیت بزرگ شهرستان گرگان و استان جزو مطالبات استاندار محترم هم هست و این مطالبه را در جلسه شورای اداری استان با صراحت و شفاف اعلام کرده است.

بارانی تاکید کرد: با احیای این دو فرصت سرمایه‌گذاری، برای جوانان و افراد جویای کار بسیاری هم در شهر قرق و هم در سطح شهرستان گرگان اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم خواهد شد و بدینوسیله آمار بیکاران شهرستان کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: با این‌که هم شورای اسلامی و شهرداری قرق در این دوره با جدیت به دنبال واگذاری این دو ظرفیت مهم به مدیریت شهری قرق و یا هر شخص حقیقی و یا حقوقی ذیصلاح هستند اما متاسفانه تاکنون اتفاق امیدوارکننده‌ای نیفتاده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قرق در پایان اظهار امیدواری کرد هم مسوولین شهرستان گرگان و مسوولین ارشد استان در اولین زمان ممکن نسبت به احیای این سرمایه‌ها اقدامات لازم را اجرایی نمایند.

 

 

سال 1403

نظرات مردمی

پیوندها