170669457123.jpgشهردار قرق از توابع شهرستان گرگان گفت: قرق از ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف به ویژه فرهنگی، گردشگری و کشاورزی برخوردار است که با ادامه حمایت دولت و مدیران استان می‌توان زمینه توسعه و پیشرفت این شهر را فراهم کرد.

سیدعباس عنایت روز شنبه 22 مهرماه 1402 در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: «قرق» به دلیل نزدیکی به گرگان، قرار گرفتن در جوار جاده بین‌المللی و برخورداری از ظرفیت‌های گردشگری، فرهنگی و کشاورزی متعدد، مورد توجه بسیاری از گردشگران و حتی سرمایه‌گذاران است که تقویت این روند نیازمند تکمیل و افزودن بر زیرساخت‌ها است.

وی افزود: در دولت سیزدهم اقدامات ویژه‌ای در حوزه تقویت زیرساخت‌های شهرسازی، عمرانی، گردشگری، کشاورزی و فرهنگی قرق با استفاده از توان اجرایی مدیران دستگاه‌های مختلف استان انجام شده و همچنان نیز در حال انجام است.

وی اظهار کرد: دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به مجموعه شهری و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر از جمله قرق داشته و در این راستا از محل اعتبارات ماده ۴۲ و ۵۸ اعتبارات خوبی به این شهر اختصاص یافت.

شهردار قرق گفت: دولت سیزدهم در یک مرحله، یک  دستگاه کامیون کمپرسی را به صورت رایگان به این شهر واگذار کرد و علاوه بر آن مجموعه هفت هکتاری اراضی ملی با تقسیم به ۱۴۴ پلاک به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافت که در کنار فضای مسکونی، زمین چمن، پارک شهری، واحدهای تجاری و مجتمع های درمانی در این مجموعه پیش‌بینی شده است.

وی اظهار کرد: یکی از سرمایه‌های ویژه و ملی این شهر، پارک جنگلی «قرق» است که در سال ۱۳۴۲ به عنوان پارک جنگلی ثبت شده و به دلیل برخورداری از ظرفیت‌هایی مانند مرال قرمز و موزه میراث روستایی، قابلیت تبدیل به مقصد گردشگری به خصوص برای طبیعت‌گردان را دارد.

شهردار قرق گفت: فاز اول موزه میراث روستایی در مجموعه پارک جنگلی قرق دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

عنایت افزود: در راستای توجه به توسعه که رونق اشتغال را نیز در پی خواهد داشت، در اختیارگرفتن مدیریت پارک جنگلی قرق توسط شهرداری مورد پیگیری قرار دارد تا با معرفی سرمایه‌گذاری مطمئن در کنار اشتغالزایی، حفاظت از این سرمایه ملی هم مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

شهردار قرق گفت: یکی از افتخارات مجموعه شهری قرق میزبانی از ۲ شهید غواص گمنام است که با نگاه مجموعه شهری از ظرفیت حضور این افتخارآفرینان وطن در مسیر بهبود حوزه فرهنگی استفاده خواهیم کرد.

عنایت افزود: کلیسای حضرت مریم از دیگر ظرفیت‌های شهر قرق است که مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.

وی اظهار داشت: کشاورزی و محصولات این منطقه از جمله هندوانه قرق دارای شهرت ملی است که می‌توان از این ظرفیت هم به خوبی استفاده کرد.

عنایت نصب تابلوهای ورودی شرقی و غربی، احداث پارک خطی در ورودی شهر به مساحت هزار متر مربع، لایروبی نهر ربیع‌کلا و انهار خاکی شهر در قالب طرح جهادی شهید لولایی، اجرای زیرسازی و روکش آسفالت معابر شهر به میزان بیش از ۱۰ هزار متر مربع، اجرای عملیات جدول‌بندی و هدایت آب‌های سطحی به طول ۶۳۰ متر، تامین روشنایی مزار و تصویب ۹/۹ هکتار بافت فرسوده شهری را از جمله اقدامات شهرداری قرق در دولت سیزدهم اعلام کرد.

 

لینک خبر: 

https://irna.ir/xjNJBM

سال 1403

نظرات مردمی

پیوندها